ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Šį rugpjūtį ruošiamės susituokti. Visą gyvenimą svajojau susituokti po atviru dangumi - gamtoje, pvz. ant Kernavės piliakalnių. Nors vaikystėje-paauglystėje ypač dažnai lankydavausi bažnyčioje, giedojau chore, tačiau tuoktis norėčiau būtent gamtoje, nes man arčiau širdies Dievo sukurtas pasaulis, nei pastatytas žmogaus (nors Dievo ir pašventintas). Ar galima tai įgyvendinti ir kas galėtų atlikti vedybų ceremoniją? Ar tam reikia specialių leidimų (pvz. vyskupo) ar užtenka susitarti su kunigu? LABAI ačiū už atsakymą! Su pagarba - Rasa.

• Atsakymas:
  • Katalikų bažnyčioje santuokos sakramentas laiminamas bažnyčiose, kur yra aukojama Mišių auka. Ekstraordinarinėse sąlygose, pav., sunkios ligos atveju gali būti palaiminta net ligonio kambaryje. Linkime priimant Santuokos sakramentą siekti tik Dievo palaimos savo šeimos gyvenime. Vyskupas tikrai neduos leidimo tuoktis ant piliakalnio, o jei tai padarytų kunigas, būtų sprendžiama apie galimybę jam atlikti kunigo pareigas.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą