ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena turiu tokia problema, jau 3 metai draugauju su mergina, kuri yra tikinti. As nuo gimimo esu netgi nekrikstytas (tevai ir seneliai netikintys) ir netikintis, bent taip kaip reikalautu biblija. Tikiu tik tiek kad ten auksciau kazkas yra ir tiek. Problema kyla is to, kad mes noretume susituokti. Kadangi mergina yra tikinti, ji noretu ta padaryti baznycioje, as tam nepriestarauciau, taciau kadangi esu netikintis ir nenoreciau apsimetineti baznycioje, tam kad kunigas galetu mus sutuokti, nezinau ar tai imanoma. Labai tikiuosi kad taip. Dekoju.

• Atsakymas:
  • Be abejonės, apsisprendimas priimti krikštą turi būti tikrai nuoširdus ir padarytas iš vidinio įsitikinimo. Gera, kad Jūs norite būti nuoseklus ir sąžiningas. Nemanau, kad priimant bažnyčioje santuokos sakramentą, Jūs turėtumėte apsimetinėti, bet, žinoma, Jūsų pareiga būtų susipažinti su tais įpareigojimais, kuriuos, kaip katalikė, priima Jūsų sužadėtinė, ypač atkreipiant dėmesį į santuokos vienumą ir neišardomumą. Jūs galite tuoktis bažnyčioje ir Jums nepriėmus krikšto sakramentą, tik tokiu atveju klebonas turi prašyti Jūsų sužadėtinei dispensos nuo kulto skirtumo kliūties, o ji pati prieš tai privalo pasirašyti pasižadėjimą, kad visomis jėgomis rūpinsis išlaikyti tikėjimą ir santuokoje gimusius vaikus rūpinsis krikštyti katalikų Bažnyčioje. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ir Jūs sugebėsite labiau įsigilinti į krikščionybės mokomas tiesas. Dievas į žmogaus širdį ateina įvairiais keliais.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą