ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Dukra ištekėjo užsienyje. Tačiau nori Lietuvoje priimti santuokos sakramentą. Ji atvažiuoja į Lietuvą rugpjūčio 13 d. Yra krikštyta ir priėjusi prie Pirmosios Komunijos, tačiau neturi Sutvirtinimo Sakramento. Ar yra kokia galimybė jį gauti, kad galėtu susituokti bažnyčioje? Ir ar būtina priimti Sutvirtinimo Sakramentą savoje parapijoje?

• Atsakymas:
  • Jeigu Jūsų dukra užsienyje tuokėsi bet kokiomis religinėmis apeigomis (katalikų ar ne), kartoti santuokos apeigų nebegalima. Reikia manyti, kad Ji susituokė tik civiliškai. Tokiu atveju ji galėtų Lietuvoje priimti santuokos sakramentą, tačiau bažnytinės teisės požiūriu ji yra jau nebe Lietuvos gyventoja ir todėl tiek jai, tiek jos vyrui reikalingi vietos parapijos klebono leidimai tuoktis kitoje parapijoje. Šiuos leidimus jie turi atsivežti, vykdami į Lietuvą. Priešsantuokiniai kursai gali būti praeiti užsienyje, tuo labiau, kad Lietuvoje tai ir nebebūtų įmanoma suspėti padaryti. Taip pat Jūsų dukters vyrui reikalingas laisvo stovio pažymėjimas iš jo krikšto parapijos. Sutvirtinimo sakramentas, priimant santuoką, nėra privalomas, bet skatinama jį priimti prieš santuoką, jei tai galima padaryti be didelio nepatogumo. Jį galima priimti ir ne savo parapijoje, tačiau reikalinga turėti parapijos klebono išduotą sutvirtinimo kortelę arba kreiptis į kleboną tos parapijos, kurioje norima priimti sutvirtinimo sakramentą, su prašymu įjungti į sutvirtinamųjų grupę. Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį, kad pasirengimas sutvirtinimo sakramentui trunka mažiausiai du mėnesiuis, tad vargu ar Jūsų dukrai būtų įmanoma taip greitai ką nors padaryti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą