ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Gimiau ir gyvenu Kaune.Sovietiniais metais buvau pakrikštyta vienoje kaimo parapijoje.Ruošiuosi tekėti.Kada nuėjau pas savo parapijos kleboną,nes toje parapijoje gimiau ir visą laiką gyvenu jis paprašė pristatyti krikšto liudijimą,laisvo stovio ir leidimo tuoktis už parapijos ribų pažymėjimus.Man buvo paaiškinta,kad esu tos kaimo parapijos narė kurioje buvau pakrikštyta.Jeigu taip,tai norėčiau sužinoti kaip pagal bažnytinę teisę galėčiau tapti pilnateise tos parapijos nare kurioje gimiau ir gyvenu,bei žadu gyventi ištekėjusi.

• Atsakymas:
  • Jūs esate pilnateisė narė tos parapijos, kurioje gyvenate. Kunigas neteisingai pasakė, kad esate narė tos parapijos, kurioje buvote pakrikštyta. Tačiau kadangi buvote pakrikštyta kitoje bažnyčioje, tai tenai ir buvo surašyti jūsų krikšto metrikai. Dėl tėvų apsisprendimo krikštyti ne savo parapijos bažnyčioje dabar turite tam tikrų nepatogumų.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą