ATSAKYMAI

Klausimas:
  • As noreciau Jusu paklausti, ar kataliku baznycia palaiminima santuoka tarp kataliko ir protestantes? Dekoju is anksto.

• Atsakymas:
  • Taip, kataliko ir protestantės santuoka gali būti laiminama Katalikų bažnyčioje, gavus vietos vyskupo leidimą, tokiomis pat sąlygomis, kaip ir tarp katalikų. Leidimu rūpinasi santuoką laiminantis kunigas. Protestantiškoji šalis taip pat pateikia krikšto pažymą, tačiau jai nėra privalomi priešsantuokiniai kursai, kuriuos lanko katalikiškoji šalis, tačiau pageidautina, kad tai irgi padarytų, nes kunigas vistiek turi bent minimaliai supažindinti protestantiškąją šalį su Katalikų Bažnyčios reikalavimais santuokai. Katalikiškoji šalis prieš sudarant santuoką pasirašo pasižadėjimą, kad visomis jėgomis rūpinsis išlaikyti tikėjimą ir visus santuokoje gimusius vaikus krikštyti ir auklėti katalikiškai. Apie šį pasižadėjimą turi žinoti ir protestantiškoji šalis. Norėtųsi dar pažymėti, kad tokiu atveju absoliučiai draudžiama kartoti santuokos apeigas protestantų bažnyčioje.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą