ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki, norejau paklausti, kodel per pasninka negalima valgyti mesos? Noreciau detalesnio atsakymo, truputi paremto istoriniais faktais.

• Atsakymas:
  • Bažnyčia gali įsakyti savo nariams pasninkauti, atsisakant sočiai valgyti, susilaikant nuo mėsos ir pan. Štai kaip buvo pasninkaujama pirmaisiais amžiaiais. "Pirmųjų amžių Bažnyčioje Didysis Šeštadienis buvo griežto pasninko ir liūdesio diena, kai tikinčiųjų mintys krypo į Kristaus mirtį ir Jo palaidojimą. Tertulijonas sako, kad Velykinis pasninkas mini dienas, kai Sužadėtinis buvo atimtas iš Bažnyčios. Pirmoji Velykų Vigilijos – Velyknakčio – dalis taip pat buvo pažymėta gedulo ir pasninko. Tik po pusiaunakčio, Krikšto ir Eucharistijos šventime šis gedulas pavirsdavo džiaugsmu. Tai Krikščioniškoji Pascha, viso Kristaus, galvos ir kūno, Perėjimas iš mirties į gyvenimą, iš ašarų į džiaugsmą. III a. sirų veikale “Apaštalų mokslas” pateikiamas ankstyviausias Velykų šventimo aprašymas: “Penktadienį ir šabo dieną pilnai pasninkaukite, nieko neimkite į burną. Susirinksite draugėn, lauksite ir budėsite visą naktį su maldomis bei maldavimais, Pranašų skaitymu, Evangelija ir psalmėmis (…) iki trečios nakties valandos po šabo; tada nutraukite savo pasninką (…) Tada aukokite aukas; po to valgykite ir būkite linksmi, džiūgaukite ir linksminkitės, nes prisikėlė Kristus, mūsų prisikėlimo užstatas. Tai bus jums amžinas įstatymas, iki pasaulio pabaigos.” Šiame aprašyme atsispindi visi esminiai Velyknakčio elementai: pasninkas, tikinčiųjų susirinkimas, maldos budėjimas, Senojo ir Naujojo Testamento skaitiniai, Eucharistijos šventimas, broliška agapė ir dalyvavimas prisikėlusio Kristaus džiaugsme". Nemažai minčių apie pasninką galėtumėte surasti ir per interneto paiešką Google.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą