ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Esu katalike, busimasis vyras - evangelikas. Noreciau suzinoti ar imanoma santuoka baznycioje? Mes nei vienas nenorim keisti savo tikejimo. Aciu

• Atsakymas:
  • Savo tikėjimo nereikia išsižadėti. Ištikimybė tikėjimui visuomet yra svarbi ir reikalinga, tik reikia su pagarba žvelgti į kito asmens įsitikinimus ir netrukdyti išpažinti savo tikėjimą. Jūs turėtumėte apsispręsti, pagal kurio tikėjimo apeigas tuoksitės. Jei tuoktumėtės katalikų apeigomis, tuomet katalikiškajai pusei reikalingas vyskupo leidimas tuoktis su nekataliku, žinoma išlaikant ir visus kitus reikalavimus, kaip kad krikšto pažymėjimo pristatymas ir priešsantuokinių kursų praėjimas (šie, pastarieji, saisto tik kataliką). Jei kartais apsispręstumėte tuoktis protestantų bažnyčioje, Jums, kaip katalikei būtų reikalinga gauti vyskupo dispensą nuo santuokinės formos. Tiek aukščiau minėtą leidimą, tiek dispensą parūpina Jūsų parapijos klebonas. Abiem atvejais, katalikiškoji šalis turi pasirašyti pasižadėjimą, jog rūpinsis išlaikyti ir praktikuoti savo tikėjimą ir pagal galimybes stengsis, kad santuokoje gimę vaikai būtų krikštijami ir auklėjami katalikiškai. Apie šį pasižadėjimą turi žinoti ir nekatalikiškoji šalis. Abiem šiais atvejais, gavus visus reikalingus leidimus, santuoka iš katalikų Bažnyčios pusės bus galiojanti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą