ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar paskaitas prieš vestuves būtina išklausyti savo parapijoj(kurioje tuoksimės) ar galima ir kito miesto parapijoj? (mes studijuojame ir nėra galimybių dažnai grįžti namo ir ten, savo parapijoj, ruoštis santuokos sakramentui) Beje, kokių dokumentų reikia?

• Atsakymas:
  • Priešsantuokiniai kursai gali būti išklausyti ten, kur Jums yra patogiau. Juos baigus išduodamas išklausytų kursų pažymėjimas, kuris ir pristatomas santuoką laiminančiam kunigui. Reikalingas taip pat ir krikšto pažymėjimas, ir, jei tuokiamasi ne savo parapijoje (tai yra, tokioje, kuriai nepriklauso nė vienas iš sutuoktinių), leidimas santuokai iš savo parapijos klebono. Drauge norėčiau priminti, jog pageidaujama santuokai registruotis bent prieš tris mėnesius, kad visus formalumus būtų galima spėti sutvarkyti be skubos ir nervinimosi.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą