ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki internete radau štai tokio turinio pasisakymą apie ruošimą pirmajai komunijai: "Labai jau kai kur griežti reikalavimai... Maniškė šį pavasarį ėjo prie pirmos komunijos, tai maždaug nuo naujųjų metų vieną kartą per mėnesį reikėjo dalyvauti mišiose (darbo dieną), prieš mišias būdavo pamokėlė bažnyčioje, kur vaikams parodydavo įvairius bažnytinius reikmenis, ir pan. Buvo galima praleisti 2 užsiėmimus. Savaitgaliais kviesdavo dalyvauti mišiose, bet tai neprivaloma. Klebonas nieko neegzaminavo, o maldeles atsiskaitinėjo pas tikybos mokytoją. Išpažinties ėjo tik prieš komuniją. Žodžiu, viskas vyko be jokių stresų. Beje, kalbu apie Prano Mašioto pradinę mokyklą ir šv. Rapolo bažnyčią. " Atrodo mažumėlę įtartinai,nors mama ir dziugauja, ypač dėl Mišių lankymo retumo ir neprivalomumo, tik kur galėčiau Vilniaus arkivyskupijoje paprašyti tai įvertinti nežinau. Ir dar vienas pasisakymas, taip pat ivertinimui: Sveikutės, papasakosiu tvarką Radviliškio mieste Taigi mano dukrytė ketvirtokė, einam kiekvieną sekmadienį į bažnyčią, ten visus mūsų mokyklos tikybos mokytoja registruoja. Be to paprastomis darbo dienomis ta pati tikybos mokytoja moko 2 valandas po pamokų mokykloje(po 1 val. pasirinktomis dienomis) Pirkome pratybas vaikai atsiskaitinėja iš maldynėlio ir t.t. Viskas būtų lyg ir nieko, jeigu ne tas priverstinis bažnyčios lankymas kiekvieną sekmadienį. Dar mūsų klebonas sugalvojo, kad mes tėvai esam "bobučių" mokinti, taigi nieko nežinom. Dabar sekmadieniais 11 val. einam su vaikais į ŠEIMOS mišias, o 15 val. einam į tėvelių mokyklėlę Kaip jums tai Mūsų tikybos mokytoja super griežta , kad jūs matytumėte kaip ji vaikus tramdo, nu kad ir pvz. įėjom į bažnyčią atsiklaupiam, persižegnojam. O vaikai juk ką jie žino, atsiklaupė žiūriu vienas berniukas ant vienos kojytės, o ji kad prilėks per tą koją , mergaitė atsiklaupus(nu kaip sakant atsisėdo, dubcę padėjo) tai mokyoją tuoj tvarką padarė. Nu ar taip galima . Juk aš įsivaizduoju tikybos mokytoja turi būti tokia gerietė, o ne cerberis Susodinus vaikus stovi, kad vaikai nei krust Vieną kart, pradėjus rinkti aukas, manoji atsisuko pažiūrėti kur aš( nes sedėjom ne kartu) tuoj mokytoja padarė tvarką Ginčytis su beprasmiška Dabar apie rinkliavas renkam po 60 Lt. čia visiems metams. Įeina pratybos, maldinėlis, škapleris(rožančių pirkau pati) ekskursija dar ten kažkas Bet rinkti reikia palaispsniui dabar berods jau 30Lt. davėm iki Naujųjų, o po to likusieji. Atrodo viską papasakojau Tiesa dar ėjo visą savaitę, keivieną vakarą mokintis kalbėti rožančių. Po to buvo jo šventinimas.

• Atsakymas:
  • Vyskupijos turi patvirtintas programas, pagal kurias vaikai ruošiami P. Komunijai. Šis vaikų ruošimas P. Komunijai vadinasi parapijinė katekezė, kuri vykdoma ne mokykloje, bet prie bažnyčios. Visai naturalu, kad katechetas gautų atlyginimą už darbą. Klebonas turi teisę nuspręsti, iš kokių pinigų parapijos katechetui bus sudaromas atlyginimas. Mokant vaikus katekizmo ar religinės praktikos niekuomet nepateisinamas katecheto netaktiškas ir pagarbios stokojantis elgesys.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą