ATSAKYMAI

Klausimas:
  • laba diena, noreciau paklausti tokio dalyko.mes su savo draugu nuspendem susituokti.bet reikalas toks,kads jis neturi nei pirmosios komunijos sakramento,nei sutvirtinimo.kis tik kirkstytas.ir dabar vieni sako,kad baznycioje mes tuoktis galim, o kiti sako,kad ne. kaip yra is tikruju,gal galite atsakyti? labai aciu

• Atsakymas:
  • Santuoka - tai sakramentas tarp dviejų krikštytų asmenų. Nei Eucharistijos priėmimas, nei sutvirtinimas neturi sprendžiamos įtakos santuokos sakramento galiojimui, tačiau, be jokios abejonės visuomet siekiama, kad abu besituokiantieji būtų kiek galima geriau pasirengę santuokos sakramento priėmimui ir kaip galima sąmoningiau jai įsipareigotų. Vis dėlto, ir tai aiškiai fiksuoja kanonų teisė, jei besituokiantis asmuo atsisakytų prieš santuoką atlikti išpažintį ar priimti Komuniją, kunigas negali vien dėl to atsisakyti palaiminti santuoką. Sutvirtinimo sakramento priėmimas yra pageidautinas ir teisėje nurodoma, kad, jei tai galima padaryti be didelio nepatogumo, besituokiantieji prieš santuoką turėtų tą sakramentą priimti. Apskritai, visas tas pasirengimas siejamas su pagrindiniais santuokos motyvais. Būtų negarbinga santuokos bažnyčioje siekti vien dėl kokių nors išorinių motyvų. Pagrindinis dalykas - tai dvasinis pasirengimas ir nederėtų apleisti nieko, kas padeda tą pasirengimą pasiekti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą