ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Norėčiau sužinoti, kaip galima patikrinti ar žmogus jau sudaręs bažnytinę santuoką? Ruošiamės tuoktis, taip pat priimti santuokos sakramentą bažnyčioje, bet turiu šiokių tokių abejonių dėl būsimo sutuoktinio...

• Atsakymas:
  • Šiaipjau vieningos duomenų bazės nėra. Turint kokių nors įtarimų, būtų galima kreiptis į kleboną tos parapijos, kurioje, kaip spėjama, galėjo būti sudaryta santuoka. Taip pat gali būti padarytos atžymos to žmogaus krikšto parapijos krikštų knygoje, tačiau dėl šito ne visuomet galima būti tikriems, nes per 50 metų, kai tikėjimas buvo persekiojamas, Lietuvoje buvo vengiama tokių įrašų ir tik dabar vėl grįžtama prie visame pasaulyje egzistuojančios praktikos. Šiaipjau, kai žmogus rengiasi santuokai bažnyčioje, jo laisvą stovį patikrinti privalo santuoką laiminantis kunigas. Kažkokio absoliutaus recepto šiuo atveju kaip ir nėra. Jei kas norės apgauti kunigą, irgi gali, žvelgdamas labai "tyromis"akimis, įtikinėti jį, jog nėra tuokęsis bažnyčioje, ypač jei, kaip minėjau, nėra įrašų krikšto parapijoje. Tada kyla tik vienas klausimas: kam jam apskritai apsimetinėti? Tikiu, kad Jums pavyks visas abejones išsklaidyti iki vestuvių. Juk tarp sutuoktinių neturi būti melo ir apgaulės.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą