ATSAKYMAI

Klausimas:
  • laba diena,mes su draugu tuoksimes vasara,jau viskas suplanuota liko tik kursai nes norime tuoktis ir baznycioje.siuo metu mes gyvename anglijoje ir grysime likus tik dviem savaitem iki vestuviu.gal galima kursus isklausyti internete?

• Atsakymas:
  • Santuokos tarp svetur gyvenančių ir į Lietuvą tik susituokti norinčių žmonių vis dažnėja. Kartais tai bandoma interpretuoti kaip grįžimą trumpam namo, kad būtų galima susituokti, ir laukiama, kad bus suteikiami prašomi patarnavimai be ypatingų problemų. Iš tiesų santuoka yra ne vien apeigos, bet taip pat ir giliai viduje apsvarstytas pasiryžimas, kuris tarsi užantspauduojamas santuokos sudarymo metu tarpusavio priesaika. Kaip tik todėl ir yra reikalaujama, kad pasirengimas vyktų pagal nustatytas normas. Deja, internetu kursų atlikti neįmanoma. Jūs, be abejo, galite internete rasti kokios nors medžiagos, tačiau apie Jūsų pasirengimą santuokai liudija Jūsų parapijos klebonas. Kadangi Jūs gyvenate Anglijoje, vadinasi, ten yra ir Jūsų parapija, ir kaip tik iš ten Jūs turite į santuokos vietą pristatyti leidimą tuoktis kitoje parapijoje. Krikšto pažymas, be abejonės, gausite Lietuvoje. Drauge reiktų, kad iš Anglijos atsivežtumėte ir pažymą apie praeitus priešsantuokinius kursus, nes ten jie taip pat rengiami vienokia ar kitokia forma. Labai siūlyčiau susisiekti su Londono šv. Kazimiero parapijos klebonu kun, Petru Tverijonu, kuris tikrai nuoširdžiai pagelbės Jums susitvarkyti dokumentus.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą