ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Bazilika, Katedra ir Arkikatedra. Noriu paklaust, koks skirtumas tarp siu reiksmiu?

• Atsakymas:
  • Katedra - tai vyskupo bažnyčia, arkikatedra - bažnyčia, prie kurios gyvena ir kurioje pagrindines pamaldas laiko arkivyskupas, jei kalbama apie arkivyskupiją. Bazilika - tai garbės titulas, popiežiaus skiriamas ypatingą reikšmę turinčioms bažnyčioms visame pasaulyje. Bazilikos yra didžiosios ir mažosios. Didžiųjų bazilikų visame pasaulyje yra tik šešios, iš kurių penkios yra Romoje ir viena Asyžiuje. Visos kitos pasaulyje bazilikos titulą turinčios bažnyčios vadinamos mažosiomis. Lietuvoje šiuo metu bazilikos titulą turi penkios bažnyčios: Vilniaus ir Kauno arkikatedros, Vilkaviškio vyskupijos prokatedra Marijampolėje, Šiluvos ir Žemaičių Kalvarijos bažnyčios.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą