ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Turiu klausimų del santuokos bažnyčioje. Niekam ne paslaptis, kad šiais laikais poros iki vedybų turi lytinius santykius, tačiau labai sėkmingai tuokiasi bažnyčioje. Mes nusprendėme nesituokti bažnyčioje, nes esame nusidėję šiuo požiūriu. Ir manome, kad gerbiame Dievo įsakymus galbūt labiau, nei tie kurie bet kokia kaina nori susituokti bažnyčioje (paskaičius kai kuriuos klausimus šiame puslapyje, susidaro įspūdis, kad kai kurie pasiruošę net ir apgaulei). Suprantu, kad atlikus išpažintį nuodėmės atleidžiamos, bet vistiek manau, kad tame yra dalis vaidybos. Į bažnyčią daugelis eina todėl kad tai gražu, iškilminga, kad visi taip daro ir pan... Sakykite prašau, ar nėra galimybės gauti paprastą Dievo palaiminimą ką tik susituokusiai šeimai, jei manome, kad santuokos sakramentas negali būti toks koks turėtų būti. Juk žmonės laimina namus, sklypus ir mašinas...

• Atsakymas:
  • Jeigu kažkas neatsakingai elgiasi, tai nepateisina jūsų sprendimo gyventi be santuokos. Šitai būtų galima suprasti tik tuomet, jeigu neturėtumėte tikėjimo. Tačiau tuomet nesuktumėte galvos dėl kitokio palaiminimo. Patariame būti nuosekliu ir gerai pasiruošus priimti Santuokos sakramentą, nes be jo neteikiami jokie kiti "palaiminimai". Žinoma, kiekvienas kunigas, linkėdamas Dievo palaimos, gali už jus pasimelsti ir jūs patys galite lankyti bažnyčią ir tokiu būdu ieškoti Dievo artumos. Tai gali būti kelias, kuris jus nuves į pilnakraujį krikščionišką gyvenimą.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą