ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Vyskupija įkurdma parapiją pažymi ribas.Tikintieji kurie gyvena tose ribose lyg tai automatiškai privalo dėl įvairių Bažnyčios teikiamų patarnavimų-vedant,ar laidojant mirusį,kreiptis tik į tą parapiją kurios teritorijoje gyvena.Ęsti taip,kad žmogus su ta parapija jokių reikalų nenori turėti.Tenka girdėti ,kad kunigai iš kitos parapijos,kaip beprašytų žmogus,neturi teisės net laidotuvėse patarnauti.Ar tai tiesa?

• Atsakymas:
  • Pagal Bažnyčios teisę kai kurie patarnavimai, kaip antai, laidotuvės, santuoka etc. teikiami tos parapijos bažnyčioje, kurioje žmogus gyvena. Tačiau, jeigu panorėsite, tikrai jums niekas nedraus save laikyti kitos parapijos nariu ir tenai gauti norimus patarnavimus. Pats blogiausias variantas, kai žmogus nepriklauso jokiai parapijai ir nepraktikuoja tikėjimo, o paskui jungtuvių ar laidotuvių atveju ieško, koks kunigas galėtų jam patarnauti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą