ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Garbė Jėzui Kristui. Neseniai dalyvavau auksinėse vestuvėse, kurios vyko vienoje Lietuvos bažnyčioje (nenurodysiu kur, nes visai nesvarbu tiksli geografinė vieta). Po tam skirtų šv. Mišių su auksinėmis vestuvėmis jubiliatus norėjo pasveikinti giminės, rajono valdžios atstovai, tremtinių organizacijos atstovai. Niekas nesiruošė sakyti viešas kalbas, tačiau norėjo prieiti ir pasakyti keletą žodžių jubiliatams. Tačiau Mišias aukojęs klebonas pasakė, kad tai galima padaryti tik šventoriuje - ir pasakė jubiliatams eiti į šventorių. Nejaugi iš tiesų bažnyčioje nebegalima pasveikinti jubiliatų? O gal tokiu būdu stumiami žmonės iš bažnyčios? Mes, jubiliatų giminės, likom šokiruoti. Labai nepatogiai pasijautėm prieš svečius. Kodėl bažnyčia atstumia tokiu būdu žmones?

• Atsakymas:
  • Bažnyčia naudojama maldai, sakramentų teikimui ir kt. su religiniu kultu susijusiems veiksmams. Klebonas turėjo teisę patarti sveikinti jubilijatus šventoriuje. Tiksliau galima būtų atsakyti tik žinant visas aplinkybes.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą