ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar gali asmuo zadantis vesti ne katalike, apeigas atlikti kataliku, ir po to jaunosios tikejimo baznycios apeigas?

• Atsakymas:
  • Santuokos apeigos negali būti kartojamos. Reikia iš karto pasirinkti, kokiomis apeigomis bus laiminama santuoka. Paprastai laikomasi nuostatos, kad kataliko ir priklausančio kitam tikėjimui žmogaus santuokos apeigos atliekamos katalikų bažnyčioje, prieš tai gavus atitinkamus vyskupo leidimus. Jei yra svarbių ir pamatuotų priežasčių per kleboną galima kreiptis į vyskupą, prašant dispensos nuo santuokinės formos. Gavus tokį vyskupo leidimą, galima tuoktis kito tikėjimo apeigomis, Tokia santuoka galios ir katalikų Bažnyčioje, tačiau bet koks apeigų dubliavimas yra griežtai draudžiamas.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą