ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena, ar jums neatrodo, kad žmogui krikštytam stačiatikių cerkvėje (buvo klausta) nebereikėtų kalbėti apie krikštą katalikų Bažnyčioje? Nuo kada krikštas yra dubliuojamas? Atrodo žmogus buvo suklaidintas.

• Atsakymas:
  • Jūs teisingai pastebite, kad krikštas, suteiktas stačiatikių bažnyčioje, galioja ir katalikų Bažnyčioje, tačiau praktiškai būna įvairių nesusipratimų. Problema būna tadam, kai žmogus neturi jokio krikšto faktą patvirtinančio dokumento (tai pasitaiko, nes stačiatikiai neveda tokios nuodugnios registracijos, kaip tai privaloma katalikų Bažnyčioje). Jeigu krikšto fakto neįmanoma patvirtinti net liudininkų parodymais, o žmogus buvo krikštytas mažas, gali būti reikalaujama suteikti krikštą su sąlyga. Šios taisyklės galioja tik stačiatikių atžvilgiu, tuo tarpu sentikių požiūriu paprastai visuomet reikalaujama kartoti krikštą su sąlyga, nes nėra tikra, kad krikštas buvo suteiktas, laikantis tų pačių taisyklių, kurios pripažįstamos katalikų Bažnyčioje. Nereikalaujama kartoti krikšto tradicinėse protestantų bendruomenėse pakrikštytieesiems, tuo tarpų naujųjų judėjimų protestantiškose bendruomenėse teikiamas krikštas taip pat ne visuomet yra teikiamas Švenčiausiosios Trejybės vardu. Kaip matote, kiekvienu atveju tenka spręsti konkrečiai. Bet kuriuo atveju, kai kalbama apie kitų sakramentų priėmimą, dėl krikšto būtinas absoliutus tikrumas.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą