ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Garbė Jėzui Kristui. Norėjau paklaust-kaip traktuoti tikėjimą į Šv .Mariją?Kaip stabmeldystę ar kaip kitaip? Protestantai tvirtina,kad tai stabmeldystė melstis dar ir Šv.Marijai...ar galėtumėt paaiškinti,kas katalikams yra Šv.Marija ir kiti šventieji. Aš manau,kad tai tik praturtina mūsų gyvą tikėjimą-tikėjimas į Dievo Motiną. Ir kodėl buvo nuspręsta ,kad ji gimė be gimtosios nuodėmės? Ačiū.

• Atsakymas:
  • Stabmeldybė būtų tik tuo atveju, jei katalikai Dievo Motiną Mariją garbintų panašiai kaip Dievą. Švč.M.Marija katalikams nėra deivė, bet Jėzaus Kristaus motina. Pats Kristus ją labai gerbė, todėl katalikams Marija yra ta didžioji pagalbininkė, kuri padeda labiau priartėti prie Dievo ir jos Sūnaus Jėzaus Kristaus. Ši tikėjimo tiesa buvo paskelbta dogma todėl, kad Bažnyčioje visą laiką buvo tikėjimas, jog būsimoji Dievo Sūnaus motina negalėjo net trumpą laiką būti pažeista nuodėmės. Apsireiškęs angelas, kaip skaitome NT, tvirtino, kad Marija malonės pilnoji. Internete galėtumėte šiuo klausimu paskaityti "Katalikų Bažnyčios katekizmą".

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą