ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ką daryti jei po santuokos sudarymo jau nuo 2 mėnesių žmona nesilaikė santuokos priesaikos.Pragyvenome 30 metų išauginome vaikus.Jos noru išsiskyrėme.Visą laiką gyveno nesilaikydama nei santuokos nei 10 Dievo Įsakymų.Galiausiai mane mano akivaizdoje prakeikė.Dabar vaikus ir anūkus nuteikinėja prieš mane ir skatina juos nesilaikyti 10 Dievo Įstatymų.Nors visą laiką laikiausi visų priesaikų ir Įsakymų dabar esu paniekintas ir vaikų,anūkų bei bažnyčios.Nors visi 30 metų buvo savęs nesigailint atiduoti šeimos gerovei.Ar toks žmogus turi kokią nors teisę į teisingumą.Jei 13 metų po skyrybų visos dienos ir naktys kamuoja mintys-už ką man šitaip.Kreipiausi į Kauno kurijos tribunolo kunigą-pasakė:Susirask liudininkų kad ji prieš vestuves buvo bloga(panašiai).Negi Dievas aklas arba jo tarnai akli.Kaip galima rasti liudininkus po 43 metų.Tuo labiau kad aš labai mylėjau ją.

• Atsakymas:
  • Žmogus negyvena beorėje erdvėje, turime draugų, pažįstamų, giminaičių. Jie gali būti tinkami liudininkai, kalbant apie santuokos negaliojimo bylą. Visuomet Bažnyčioje galioja principas, kad santuoka laikoma galiojančia, kol nėra įrodyta priešingai. Pavienio žmogaus tvirtinimas yra pradžioje tik jo paties nuomonė, kurią patvirtina liudijimai. Kita vertus, Jūs kalbate apie meilę žmonai. Santuoka, sudaryta iš meilės, su nuoširdumu ir be jokių kliūčių negali būti laikoma negaliojančia. Taip pat egzistuoja principas, kad, jei vienam iš sutuoktinių sulaužius priesaiką, kitas sutuoktinis, apie tai žinodamas, gyvena toliau drauge, laikoma, kad jis tai dovanojo. Vėlesni paklydimai nepanaikina santuokos, kaip tokios vertės, tuo tarpu jūs rašote apie pragyventus drauge 30 metų... Tikrai, liudininkai reikalingi, ir labai rimti...

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą