ATSAKYMAI

Klausimas:
  • laba diena.noreciau suzinoti ar gali baznycia PRIVERSTI vaiksciot i sekmadienine mokyklele vaika?vaikas paaiskino,kad jei nevaikscios i ta mokyklele,jos neprileis prie komunijos.jei 3 sekmadienius is eiles neapsilankys toje mokykleleje,bus isbraukta is sarasu.musu tevai yra senyvi,gyvena uz 100 km.mes daznai ten vaziuojam,padedam jiems.o ka dabar???iki geguzes men.turesim sedet namie?maza to,vakar vaikas parnese is tos mokykleles DAUGKARTINI vokeli aukom.uz tai,kad baznycia samdo patalpas,moko musu vaikus,mes, tevai,turim kas menesi moketi(aukoti) po 10 lt...vaikas eina i 5 klase.yra adaptacinis laikotarpis.uzduoda labai daug.vaikai pervarge.o sekmadieni 10.30 jie jau turi buti toje mokykleleje.po to,visi drauge eina i baznycia.kas menesi vaikas ir taip eina i baznycia,eina ispazinties,renka parasiukus.tai nejaugi negana to,kad juos paruosia mokykloj?tai taip iseina,kad ta pamokaTIKYBA kaip ir nereikalinga mokykloj?ar ne per daug is vaiko reikalaujam?

• Atsakymas:
  • Ko gero, viusų pirma patys tėvai turi gerai įsisąmoninti, kam rengiamas vaikas. Dalyvavimas Eucharistijoje reikalauja kaip įmanoma didesnio sąmoningumo, ir tam reikalinga sakramentų praktika. Dalyvavimas sekmadienio Eucharistijoje yra kiekvieno kataliko pareiga. Jei vaikas rengiasi susitikimui su Viešpačiu Eucharistijoje, jam reikia išmokti ir branginti buvimą su Juo. Šiaipjau tą pareigą turėtų atlikti tėvai, kiekvieną sekmadienį (ne kartą per mėnesį!) ir patys dalyvauti Šventosiose Mišiose, ir kartu su savimi atsivesti vaikus, tačiau susidaro įspūdis, kad tam laiko vis neužtenka, nes reikia padėti seniems tėvams (kažin, ar tikrai tam skirti sekmadienį, nejaugi šeštadienis irgi nėra išeiginė diena?), rūpintis ūkiu, namais. Žinoma, į mokyklą vaiką leidžiame ir net liepiame jam eiti, tačiau kodėl taip gailimės jam gsuteikti galimybę pilnai įsilieti į tikinčiųjų bendruomenę? Iš tikrųjų svarbus ne "privedimas prie Komunijos", bet mokymasis gyventi Dievo artumoje. Esu įsitikinęs, kad, pasikalbėjus su klebonu ir katechetu ir išvažiavus su vaiku pas senus tėvus ir kartu su juo ir tais senais tėvais dalyvaujant ten Šventosiose Mišiose, tikrai niekas jokių pretenzijų neturės. Tikybos dėstymas mokyklose daugiau yra skirtas religiniam akiračiui plėsti, ten nemokoma praktinių dalykų ar maldų, tuo tarpu parengimas sakramentams vykdomas parapijų bendruomenėse. Na, o dėl įteikto vokelio, ko gero nereiktų būti labai prietaringiems. Auka yra tai, ką žmogus skiria pagal savo išgales ir jeigu tam neturi galimybių, niekas dėl to priekaištauti negali. Na, o padėti išlaikyti savo bažnyčią yra kiekvieno tikinčiojo pareiga, įtraukta ir į Bažnyčios įsakymus.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą