ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar baznycioje dirbantiems tarnautojams (ne pensininkams), klebonas turi moketi mokescius socialiniam draudimui, jei tarnautojas dirba dar kitame darbe kuriame sodrai mokama? Ar bus kada vieninga baznycios nuomone siuo klausimu, ne tik Kauno parapijose dirbantiems, bet ir kitose vyskupijos parapijose. Ar bus kada sudaromos darbo sutartys, nes kol kas tarnai yra be garantiju, ateina naujas klebonas ir tarnai lieka "ant ledo" nori palieka dirbt, nori atleidzia, kiek nori tiek moka?Aciu.

• Atsakymas:
  • Klebonai dažniausiai neišpildo įstatymų reikalavimų todėl, kad parapijose trūksta pinigų, tačiau nepensininkams privalėtų mokėti sodrą. Jeigu bažnyčioje dirbama labai mažai, klebonas tikriausiai norės mokėti tik honorarą - auką. Darbo sutartys bet kokiu atveju turėtų būti sudarytos. Jeigu klebonas atsisako sudaryti sutartį, tuomet nereikėtų pradėti dirbti. Ateis laikas, kai ir bažnyčios tarnų atlyginimai bus kažkiek suvienodinti. Sakau "kažkiek", nes visus atvejus numatyti bus labai sunku, todėl kiekvienoje vyskupijoje ir kiekvienoje parapijoje išliks ir skirtumų. Sunku tikėtis, kad varginga parapija galėtų mokėti tiek, kiek galės mokėti pajėgios parapijos.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą