ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Delfi straipsnyje "Lietuva – „drungnų" katalikų kraštas" (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=18846025 ) rašoma, jog, pasak Dariaus Chmieliausko: "Pakrikštyto žmogaus negalima išbraukti iš katalikų, jei jis sąmoningai, deklaratyviai nepareiškia atsisakantis katalikų tikėjimo." Ar tai reiškia, jog Romos katalikų bažnyčia laiko mane kataliku? Ar aš dominuoju kur nors jūsų sąrašuose kaip katalikas? Ką reikėtų daryti, kad aš (ar kitas asmuo) būčiau išbrauktas iš žmonių laikomų katalikais?

• Atsakymas:
  • Bendro katalikų sąrašo tikrai nėra, tačiau kataliku laikomas kiekvienas žmogus, priėmęs krikštą Katalikų Bažnyčioje. Atsisakyti savo priklausomybės Katalikų Bažnyčiai įmanoma, pateikus prašymą kompetentingai Bažnyčios valdžiai (žinoma, ne paštu, o asmeniškai) ir jos akivaizdoje tai oficialiai paliudijus. Toks žmogus Bažnyčioje gauna apostato (žmogaus, atsisakiusio tikėjimo) vardą, jis užsitraukia ekskomuniką ir negali naudotis jokiomis Bažnyčios teikiamomis malonėmis, įskaitant visas bažnytines apeigas ir bažnytinį palaidojimą. Apie jo atsisakymą informuojama parapija, kurioje jis priėmė krikštą, kad apie tai būtų pažymėta krikštų įrašų knygoje. Apostazija laikoma sunkiu bažnytiniu nusikaltimu, todėl visas su jomis susijusiais bausmes gali atleisti tik vietos vyskupas.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą