ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Jeigu vienas iš šeimos narių (vyras arba žmona) eina į bažnyčią vienas, palikęs vaikus ir antrąją savo pusę namie, ar jis (ji) neišduoda savo šeimos, ir ar nestato Bažnyčios aukščiau už šeimą. O jeigu Bažnyčia šeimos nariui yra didesnis autoritetas nei šeima, ar tai gerai, ar nelabai gerai?

• Atsakymas:
  • Normalioje šeimoje, net jeigu vyras ir žmona yra skirtingų tikėjimų, nekils problemų, nes abu gerbs vienas kito įsitikinimus, kadangi mylės vienas kitą. Tačiau jei dėl ėjimo į bažnyčią šeimoje kyla konfliktai, viena pusė turėtų apsišarvuoti kantrybe ir su meile siekti susitarimo, kad nereikėtų apleisti svarbios kataliko pareigos - sekmadienį dalyvauti Mišiose. Apaštalas Petras teisme pasakė, kad Dievo reikia labiau klausyti, nei žmonių, tačiau šitaip būtinai reikia elgtis tik ten, kur reikia rinktis: klausyti Dievo ar žmogaus įsakymo. Dievo įsakymai pilnai įpareigoja žmogaus sąžinę. Bažnyčios įsakymų įpareigojimo laipsnis yra mažesnis, todėl konkrečiu atveju katalikas turėtų pasitarti su savo dvasios vadovu ar nuodėmklausiu ir laikytis gauto patarimo.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą