į pirmą puslapį

meniu

ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Norejau suzinoti, ar daug problemu iskiltu (ir kokiu konkreciai), jei du subrende zmones, studijuojantys uzsienyje religijos mokslus, noretu susituokti tame paciame uzsienyje. I Lietuva sugrizti siuo metu yra keblu del finansiniu islaidu. O shirdis sako, kad jau laikas :)) Kokiu dokumentu reiketu, kaip juos gauti. Is anksto dekoju. Karolis.

• Atsakymas:
  • Kiekvienoje šalyje yra savos normos. Jums reikėtų kreiptis į tą parapiją, kurioje gyvenate, ir jums bus viskas paaiškinta. Šiek tiek abejonių lieka dėl to, kad daug kur bažnytinė santuoka yra susijusi ir su civiline, kas jums, kaip užsieniečiams kartais gali būti ir neprieinama, tačiau nemanau, kad kils sunkumų. Viena tikra: bažnyčioje iš jūsų paprašys krikšto pažymėjimų, arba, tiksliau sakant, vadinamojo "laisvo stovio" pažymėjimų iš parapijų, kuriose buvote pakrikštyti. Jei neparvažiuosite į Lietuvą iki vestuvių, galima prašyti, kad namiškiai susitartų su parapijos klebonu ir tokio pažymėjimo paprašytų, tačiau šiuo atveju labai daug priklauso ir nuo klebono geranoriškumo. Formaliai kitiems žmonėms jis pažymėjimo išduoti negalėtų. Jei būtų sunkumų, kreipkitės į kuriją, bus galima pamėginti padėti. Juk jeigu širdis sako, kad laikas, negi priešinsies?!:)...

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą