ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena! Gal galima būtų sužinoti laidojimo, krikštynų ir vestuvių įkainius Jūsų bažnyčiose. Pagarbiai iš anksto dėkoju - Sonata

• Atsakymas:
  • Ne vienam žmogui gal ir norėtųsi, kad prie bažnyčios durų kabėtų kainininkas, kur būtų aiškiai parašyta, kiek ir kam "reikia duoti". Tikriausiai, nemaža žmonių lengviau atsidustų, bet, jei taip būtų padaryta, iš tiesų įvykdytume didžiulę neteisybę, nes tikrai ne kiekvienam žmogui, galbūt, jie būtų prieinami. Visi patarnavimai bažnyčioje yra nemokami ir tai, kas paliekama, yra auka kunigui. Kitokio atlyginimo kunigas negauna, tad natūralu, kad žmogus už patarnavimą palieka tiek, kiek leidžia jo galimybės. Laidotuvių, vestuvių atvejais gali būti, kad kunigas paprašo prisidėti prie apšvietimo apmokėjimo, priedo vargonininkui, tačiau tai nėra jokia taisyklė. Kunigams griežtai nurodyta pašalinti bet kokį lupikavimo pavojų, kuomet kalbama apie religinius patarnavimus. Pasitaikius piktnaudžiavimams visuomet į tai reaguojama. Kanonų teisė nurodo, kad nepasiturintiems žmonėms reikia patarnauti veltui. Žinoma, ir tikinčiųjų bendruomenei turėtų rūpėti, kad parapijos bažnyčia būtų tvarkinga, ir kunigas nebūtinai tais pačiais batais kelis metus vaikščiotų, o tam pavojaus yra, ypač, kai pradedama galvoti: "Aš negaliu, tegul tai padaro turtingesnis". Tada gali būti, jog po vieną visi būsime pasiturintys, bet bendras turtas bus apleistas. Atrodo, kažkas panašaus jau buvo, tiesa, ne Bažnyčioje?...

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą