ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki! Norėčiau paklausti, mes su vyru nesam susituokę bažnyčioje, bet labai norėtume, tik nežinom ar leidžia bažnyčia, jei vyras yra išsiskyręs. Dėkui už atsakymą.

• Atsakymas:
  • Jei vyras yra išsiskyręs, bet ankstesnėje santuokoje nebuvo susituokęs bažnyčioje, jokių kliūčių dabar palaiminti santuoką bažnyčioje nebus. Jei vyras buvo tuokęsis bažnyčioje, jis gali kreiptis į bažnytinį tribunolą, prašydamas pripažinti jo anksčiau sudarytą santuoką negaliojančia, žinoma, jei tam yra rimtų ir pakankamai pagrįstų priežasčių. Santuoka gali negalioti dėl kokių nors nepašalintų kliūčių, nustatytų kanonų teisėje, dėl nepakankamo pasirengimo santuokai, jos tikslų ir savybių nesuvokimo, tačiau visa tai sprendžia tik tribunolas. Gavus tesimo sprendimą, galima santuoką palaiminti bažnyčioje.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą