ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Garbus Ganytojau, Jus norėčiau paklausti ar yra kokie nors LVK dokumentai reglamentuojantys Komunijos dalijimo būdus Lietuvoje. Jei galite prašyčiau nurodyti šaltinius. Dievo palaimos Jums.

• Atsakymas:
  • Oficialių dokumentų šiuo klausimu išleista nebuvo, tačiau dar 1997 metų sausio 9 dieną įvykusiame plenariniame posėdyje vyskupai aptarė kai kur Lietuvos parapijose pasitaikantį Šv. Komunijos dalijimo į rankas būdą ir nutarė, remiantis tuo, kad Lietuvoje nėra tokios tradicijos, išsaugoti tradicinį Šv. Komunijos dalijimo į burną būdą. Tas pats klausimas iš naujo buvo svarstomas keletą metų vėliau ir vėl vyskupai nusprendė, kad Lietuvoje turi būti laikomasi tradicinės praktikos. Tokie nutarimai, kad ir nepaskelbti oficialiai, laikomi bendra praktika, kuriai sutartinai pritaria to krašto vyskupai. Apie minėtą 1997 metų posėdyje informaciją galite rasti "Bažnyčios žinių" 1997 metų antrajame numeryje.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą