ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Gerbiamieji, šiuo laiku "Lietuvos rytas" (Komjaunimo tiesa) ypatingai rodo dėmesį Kataliku Bažnyčiai, vyskupams ir kunigams. Iš vienos puses - gal tai ir teigiamas dalykas, nes Bažnyčia stipriausia tada, kai ji persekiojama, niekinama, šmeižiama. Tačiau ar ne per vėlai reaguojama (kad ir į tokius Lavastės kliedesius)? Kodėl visokie stirninai ir kurtinaičiai dar po skandalo - be jokio sąžinės graužimo - savo gyvenimu piktina, šaiposi ne tik iš tikinčiųjų, bet ir iš Bažnyčios, vyskupų bei kunigų?! Atlaidumas atlaidumu, bet anksčiau sakydavo - tvarka kaip Bažnyčioje! Gal pats laikas įvesti tvarką, o ne žaisti demokratijas ir pastoviai būti atlaidiems?

• Atsakymas:
  • Gailestingumas ir atlaidumas yra vieni kertinių Kristaus mokymo punktų. Juk ir pats Kristus, kaip rašo Šv. Raštas, savo noru pasidavė kančiai už mus visus, atleisdamas netgi savo kankintojams. Imtis prevencijos prieš kokį nors pasirodantį straipsnį yra neįmanoma, gi į pasitaikančius trūkumus kunigų gyvenimą vyskupai visuomet stengiasi laiku reaguoti. Švariam žmogui netenka bijotis, kad prie jo gali "prilipti" neteisingi kaltinimai. Bet kokie mėginimai "įvedinėti tvarką" griežtumu gali atnešti priešingų rezultatų. Bažnyčia visuomet laikosi principo – leisti prasikaltusiam suvokti savo klaidą ir padėti taisytis, niekad neprarandant atsivertimo vilties. Galiu patikinti Jus, kad didžioji dalis kunigų labai rimtai ir atsakingai žiūri į savo pareigas bei pašaukimą. Žinoma, žiniasklaida savo skaitytojus labiau mėgina sudominti skandalų aprašinėjimu. Ta pačia proga norėtųsi pastebėti, jog Bažnyčios vidaus sąranga yra ne demokratinė, o hierarchinė, paremta dvasinės valdžios laipsniais. Labai dėkojame už Jūsų mintį apie Bažnyčios ypatingą jėgą tuomet, kai ji yra persekiojama. Iš tikrųjų, Bažnyčios istorija tai aiškiai paliudija. Be abejo, čia labai svarbus ir visų ištikimų tikinčiųjų susitelkimas, ir nuoširdi vienų malda už kitus.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą