ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Rašau Jums laišką, norėdama sužinoti ar teisingai esu informuota savo parapijos klebono apie bažnytinę santuoką. Esu praktikuojanti katalikė, priėmusi visus sakramentus.Ištekėjau už kataliko, priėmiau bažnytinę santuoką. Mano buvęs vyras mirė.Likau našle su mažamete dukrele.Antrąkart ištekėjau už našlio.Jis evangelikų tikėjimo. Šliūbą ėmėme evangelikų liuteronų bažnyčioje. Tačiau aš buvau ir liksiu savo bažnyčios nare.Ją lankau sekmadieniais, einu išpažinties. Taip sutarėme ir su savo vyru.Man katalikų kunigai uždraudė imti šv. sakramentą.Vieni sako, kad galiu tai daryti, kiti ne, motyvuodami tuo , kad man reikėtų iš naujo įtvirtinti bažnytinę santuoką katalikų bažnyčioje. Kaip teisingai turėčiau elgtis, laukiu konkretaus atsakymo.

• Atsakymas:
  • Katalikai turi galimybę sudaryti santuoką ir ne katalikų bažnyčioje, kaip kad buvo Jūsų atveju, tačiau Jūsų tvirtinimas "aš neatsižadėjau tikėjimo" kartu reiškia dar ir kitą dalyką: atsisakydama tuoktis Katalikų Bažnyčioje ir nepasirūpindama visais bažnytinės valdžios leidimais, Katalikų Bažnyčios požiūriu Jūs pažeidėte bažnytinę bendrystę. Norėdama naudotis sakramentinėmis malonėmis Katalikų Bažnyčioje, turėtumėte kreiptis dėl santuokos sanacijos. Tai oficiali procedūra, kada vyskupas pripažįsta sudarytą santuoką galiojančia pagal Bažnyčios normas. Tam Jums reiktų kreiptis į parapijos kleboną, išdėstyti jam situaciją ir paprašyti jo, kad jis iš vyskupo paprašytų sanuoti Jūsų santuoką, sudarytą evangelikų bendruomenėje. Tam gauti yra reikalinga, kad šalys gyventų santuokoje, būtų tikrumas, kad jos nesiskirs, o Jūs, savo ruožtu turėsite pasirašyti pasižadėjimą, kad laikysitės katalikų tikėjimo ir visomis jėgomis stengsitės, kad santuokoje gimę vaikai būtų krikštijami ir auklėjami katalikiškai. Gavusi vyskupo dokumentą, Jūs galėsite naudotis visomis sakramentinėmis malonėmis Katalikų Bažnyčioje. Iki šiol, tai, ką darėte, iš Jūsų pusės buvo neteisėta.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą