ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki. Norejau paklausti ar tuokiantis pasirinktoje baznycioje butina pristatyti, leidima tuoktis is savo parapijos, ir ar butinai reikia pirmosios komunijos liudijimo, jei santuokos sakramentas yra tarp pakrikstytuju? is anksto dekoju uz atsakyma.

• Atsakymas:
  • Leidimas tuoktis iš savo parapijos yra būtinas, nes bažnytinė teisė įsakmiai, kaip santuokos vietą, nurodo kurio nors iš besituokiančiųjų parapiją ir paaiškina, kad galima tuoktis kitur tokiu atveju, jei yra gautas savos parapijos klebono leidimas. Santuoka yra ne vien tik sakramentas, bet ir kontraktas tarp besituokiančiųjų, todėl teisinių normų laikytis privaloma. Pirmosios Komunijos pažymėjimas nėra privalomas, nes iš tiesų ne visur ir ne visuomet jis yra išduodamas. Be abejo, santuoka yra sakramentas tarp pakrikštytųjų, tik ne visiškai aišku, kodėl, jeigu esate priėmę pirmąją Komuniją, bijote tai paliudyti dokumentu? Juk dėl jo tikrai niekas nevers vykti į kitą parapiją.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą