ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki. Turiu viena problema: esu issiskyres pries pusantru metu, dabar noriu kurti nauja seima su tikrai mylimu zmogumi. Ankstesne santuoka subyrejo del mano sutuoktines neistikimybes (tai ji pripazino ir pati). Siuo metu ji gyvena su kitu vyru, galbut ir tuoksis. O man reiketu pagalbos sprendziant klausima, kaip reiketu gauti leidima tuoktis baznycioje antrakart. Ir dar del noro tuoktis ne savo parapijos baznycioje: mano busimoji zmona giedojo Vytauto Didziojo baznycios chore, dalyvavusi katalikiskos muzikos festivaliuose ir mes abudu daznokai ten lankomes. Nors musu parapijos yra visai ne tos. Manau,kad tai pakankamai svari priezastis. juk Dievas visur tas pats. Atrasykite, jei galite, greiciau, mums tai labai svarbu. Is anksto dekojame.

• Atsakymas:
  • Vėl tenka grįžti prie bažnytinių tribunolų veiklos. Jūs galėtumėte susituokti bažnyčioje tik tuo atveju, jei Jūsų ankstesnę santuoką negaliojančia pripažintų bažnytinis teismas. Šiaipjau neištikimybė, atsiradusi santuokos metu dar nėra pakankama priežastis skelbti santuoką negaliojančia, nebent situacija būtų susijusi su priešsantuokiniu metu. Vienintelis pasiūlymas, kurį galima būtų pateikti - tai kreiptis į bažnytinį teismą. Ten galėsite gauti tikslesnių konsultacijų, kokiu pagrindu būtų galima kelti bylą dėl santuokos negaliojimo. Teoriškai bylos svarstymas gali trukti iki metų laiko (tokius terminus nustato Kanonų teisės kodeksas), bet daug kas priklauso nuo šalių ir liudininkų dalyvavimo procese. Bet kuriuo atveju norėtųsi pasiūlyti pirmiausia susitvarkyti ankstesnės santuokos problemas, o tik vėliau galvoti, kurioje bažnyčioje galima tuoktis. Konkrečiai kalbant, jei norima tuoktis ne savo parapijoje, tam reikalinga pakankamai svari priežastis. Jūsų atveju pirmiausia reiktų kreiptis į Vytauto bažnyčios rektorių.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą