ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Kur parapija yra žmogui, kuris neturi pastovios gyvenamosios vietos. 10 metų senumo registracijos antspaudas likęs pase, bet ten jau 8 metai negyvena?

• Atsakymas:
  • Bažnytinės teisės požiūriu gyvenmoji vieta įgyjama keliais būdais. Pirmiausia norėtųsi atkreipti dėmesį, jog registracijos antspaudas pase šiuo atveju praktiškai neturi jokios reikšmės,- svarbi tik faktinė gyvenamoji vieta. Ji įgyjama, jei žmogus atvyko į tą vietovę, ketindamas joje pasilikti pastoviai gyventi arba faktiškai išgyveno 10 metų, nors ir neturėjo tokių ketinimų. Teisė nomato dar ir kitą sąvoką: tarsi - gyvenamąją vietą. Ji pagal savo teisines pasekmes prilyginama gyvenamajai vietai ir įgyjama tuo atveju, jei žmogus atvyksta į kokią nors vietovę, ketindamas joje išgyventi ne mažiau pusės metų arba faktiškai išgyvena pusę metų, nors pradžioje tokio ketinimo ir neturėjo. Visi kiti asmenys, nepatenkantys į šias kategorijas, vadinami klajūnais. Jų gyvenamąja vieta laikoma ta parapija, kurioje tuo metu jie faktiškai yra apsistoję.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą