ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Turiu vieną keistą klausimą. Ruošiuosi tuoktis, bet dėl ankstesnės santuokos negavau leidimo antrajai bažnytinei santuokai. Tačiau labai noriu bažnytinės santuokos ir todėl ruošiuosi tuoktis nepasakiusi kunigui apie ankstesnę santuoką, nors ir esu išsiskyrusi. Mano nuomone, kadangi bažnytinės apskaitos vedamos netiksliai, todėl jeigu tuoksimės kitame mieste, jokių problemų neturėsim. Ką jūs galvojate apie tai?

• Atsakymas:
  • Santuokų apskaita yra vedama, tiesa, gal ne tiek nuodugniai, kad nebūtų įmanoma apgauti kunigo, jei to siekiama. Normaliai, sudaryta santuoka įregistruojama krikšto vietoje, o tuokiantis bažnyčioje, jaunavedžių paprašoma pristatyti pažymą iš savo krikšto parapijos. Radus įrašą apie jau sudarytą santuoką, laisvo stovio pažymos kunigas neišduos. Žinoma, būna ir tokių atvejų, kuomet, nesant įrašo parapijos knygose, pasitenkinama apklausus jaunavedžius, ar jie nėra sudarę santuokos bažnyčioje. Sugebant meluoti nemirksint ir neraudonuojant, toks numeris gali ir pavykti. Žinoma, šiuo atveju tenka abejoti Jūsų sąžine, kaip neaišku ir tai, kam tuomet reikalinga santuoka bažnyčioje, jei į ją einama melu. Bet kuriuo atveju bažnytiniu požiūriu toji santuoka bus negaliojanti ir jei ateityje norėsite tai tvarkytis oficialiai ir garbingai, padėti bus beveik neįmanoma. Šiaip jau, iš anksto vertėtų kreiptis į bažnytinį tribunolą dėl ankstesnės santuokos negaliojimo. Galbūt, tai padaryti nevėlu ir dabar. Na, o svarbiausias turbūt bus labai paprastas argumentas: žmones apgauti galima praktiškai visuomet, bet Dievo neapgausime ir, jei priimant bažnytinę santuoką, mes meldžiame ir tikimės Dievo malonės, apie kokią malonę galima kalbėti apgavystės atveju?

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą