ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Turiu keleta svarbių klausimų: prieš santuoką, prieš kiek laiko reikėtų kreiptis į kunigą šiuo klausimu? Jei anksčiau gyvenau viename mieste, dabar antri metai gyvenu kitame, nežinau, kuriai parapijai priklausau, bet žinau, kur norėčiau tuoktis, kokių dokumentų reikia? Didelis ačiū is anksto.

• Atsakymas:
  • Pagal Lietuvoje galiojančius nuostatus į kunigą pirmą kartą kreipiamasi prieš tris mėnesius iki numatomos santuokos. Bendrai reikalaujama, kad tai būtų vieno iš sutuoktinių parapija. Jūsų parapija yra ta, kurioje Jūs šiuo metu gyvenate. Kreipiantis dėl santuokos yra reikalingi šie dokumentai: krikšto žayma (ją išduoda parapijos, kurioje esate krikštyta, klebonas) ir, jei tuoksitės ne savo parapijoje, savos parapijos klebono sutikimas. Taip pat prieš santuoką pateikiama išeitų priešsantuokinių kursų pažyma, gali būti paprašyta ir pirmosios Komunijos pažymos, nors pastaroji nėra privaloma.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą