ATSAKYMAI

Klausimas:
  • laba diena, norejau pasiteirauti del religiniu skirtumu. Mano busimasis vyras yra Senasis katalikas, bet pas juos salyje (Olandijoje) yra ir Romos katalikai. Kokie yra siu religiju skirtumai,jei yra? Kiek suprantu, mes esame Romos katalikai, ar yra kazkoks nusizengimas tuoktis Senuju Kataliku baznycioje? Ar tokiu atveju mes butume susituoke ir Romos kataliku akyse?

• Atsakymas:
  • Jūsų klausimas yra gana paprastas, tačiau, deja, teks Jus nuliūdinti. Senkatalikiai - tai dalis kataliku Bažnyčios, atskilusi nuo jos po Vatikano I susirinkimo 1871 metais, kai nepripažino popiežiaus neklaidingumo dogmos. Romos katalikų Bažnyčios požiūriu jie laikomi schizmatikais, ir santuoka jų bažnyčioje pagal katalikų Bažnyčios teisę būtų negaliojanti. Norint viską atlikti oficialiai, Jums reiktų kreiptis i vietos vyskupą, prašant leidimo susituokti su nekataliku bei gauti dispensą nuo santuokinės formos. Sakoma, jog meilė nugali visas kliūtis. Gera, kad Jūs stengiatės issiaiškinti kylančias problemas iš anksto.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą