ATSAKYMAI

Klausimas:

• Atsakymas:
  • Dabar jau praktiškai visur Sutvirtinimo sakramentui jaunuoliai rengiami prie savo parapijų ir vyskupai periodiškai aplanko visas parapijas, teikdami Sutvirtinimo sakramentą. Pasirengus Sutvirtinimui ir patikrinus žinias, parapijos klebonas išduoda Sutvirtinimo kortelę, su kuria būtų galima nuvykti ir į kitą parapiją, tačiau visuomet patariama Sutvirtinimo sakramentą priimti savo bendruomenėje. Sutvirtinimo tėvai, arba, kaip dabar naujai vadinama, sutvirtinimo liudytojai, yra žmonės, kurie Bažnyčios vardu vyskupui pristato Sutvirtinimą priimantį asmenį. Labai rekomenduojama, kad tai būtų kuris nors iš krikšto tėvų, nes Sutvirtinimas iš tiesų yra savotiška krikšto sakramento tąsa. Žinoma, jei krikštatėviai nėra priėmę Sutvirtinimo (kas keista, nes, tampant krikšto tėvais, sutvirtinimas yra privalomas), tektų ieškoti kito žmogaus, tačiau netikiu, kad tarp tiek daug žmonių nebūtų nė vieno, priėmusio Sutvirtinimo sakramentą, kuris sutiktų pabūti kartu tuo svarbiu momentu. Žinoma, visa širdimi pritarsiu, jog jų nereikia ieškoti tarp žmonių, visiškai neinančių į bažnyčią. Kraštutiniu atveju, manau, neatsisakytų sutvirtinimui asistuoti ir katechetė ar netgi kokia gera draugė, jau priėmusi sutvirtinimo sakramentą.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą