ATSAKYMAI

Klausimas:
  • labai atsiprašau jai trugdau tokiu klausimu kiuriu savo geneologini medi kur be archyvo gauti daugaiu domenų apie gimine

• Atsakymas:
  • Kuriant genealoginį medį labai naudingi būna parapijinių metrikų knygų įrašai, tačiau reikėtų prisiminti, jog tuo atveju reikia pateikti pakankamai tikslius duomenis. Nei parapijos klebonas, nei arkivyskupijos archyvaras nesuteiks galimybės pačiam sklaidyti metrikų knygas, be to, tokiam duomenų rinkimui iš bažnytinių knygų reikalingas ir arkivyskupo leidimas. Nežinau, kiek parapijinės knygos Jums galėtų būti naudingos. 1940 metais bažnytiniai archyvai buvo nusavinti ir atsidūrė valstybės archyvuose, kur iki šiol nemaža jų dalis tebeguli nesutvarkyti. Parapijose yra tik įrašai praktiškai nuo 1944 metų. Kai kuriose parapijose yra užsilikę senų įrašų, kurių 1940 metais konfiskuotojai, matyt nepastebėjo ar nesivargino ieškoti, tačiau su gėda tenka prisipažinti jog susistmenintos informacijos apie tai neturime ir mes. Tikimės, kad remiantis būsimojo arkivyskupijos sinodo nutarimais, ir šis darbas pajudės į priekį.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą