ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Norėčiau paklausti ar gali tuoktis bažnyčioje katalikė ir reformatas? Ar galima butu bažnytinę santuoką sudaryti liuteronų bažnyčioje? Nuoširdžiai dėkoju už atsakymą.

• Atsakymas:
  • Jūs teiravotės apie katalikės ir reformato santuoką. Katalikė ir reformatas tuoktis gali, tik katalikei reikia gauti vyskupo leidimą tuoktis su nekataliku. Tuo pasirūpina parapijos klebonas. Katalikė prieš tai privalo pasirašyti įsipareigojimą, jog pasižada išlaikyti savo tikėjimą bei tuo, kad rūpinsis visus santuokoje gimusius vaikus krikštyti ir auklėti katalikiškai. Jei norėtumėte tuoktis ne katalikų bažnyčioje, drauge reikia iš vyskupo prašyti dar ir dispensos nuo santuokinės formos. Nelabai aišku, ką norėjote pasakyti, kalbėdama apie liuteronų bažnyčią. Reformatai ir liuteronai yra dvi skirtingos protestantizmo atšakos. Nemanau, kad liuteronų dvasininkai sutiktų tuokti kito tikėjimo asmenis, tačiau, gavus vyskupo leidimą, katalikų Bažnyčios požiūriu jokių kliūčių tam nebūtų.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą