ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Sveiki, As su savo suzadetiniu nutareme susituokti Lietuvoje.(as esu lietuve katalike, o jis danas protestantas.Bet einame kartu i kataliku bazn.)As priklausau Kauno Petrasiunu parapijai. Mes ten buvom pasiteirauti apie reikiamus dokumentus. Vienas is vienuoliu mums pasake, kad mano busimas vyras butinai turi buti pakrikstytas kataliku baz. Kodel negali mus sutuokti kaip esam?Gal mus gali susituokti kitoje beznycioje? Gal ten kitokie reikalavimai?Vistik tai tarptautine santuoka. Mums reikes eiti i pamokeles seimos centre. Bet mes gyvename, dirbame Danijoje. Gal butu imanoma eiti i tas pamokeles cia, Danijoje? Nes mes ir taip neturesime daug laiko. Darbe duoda tik 2 sav atostogu. Mes kalbejome Danijoje su kataliku bazn. kunigu. Jis pasake kad mes galime eiti i pamokeles Danijoje.Ar jos galios ir Lietuvoje? Ar nereikes eiti dar karta? Su pagarba Vilma.

• Atsakymas:
  • Petrašiūnų parapijos kunigai, ko gero, kažką ne taip suprato. Tikrai niekas negali reikalauti, kad kitą tikėjimą išpažįstantis krikščionis būtinai pereitų į katalikų Bažnyčią. Jei Jūs tuoksitės Lietuvoje, parapijos, kurioje tuokiatės, klebonas turės kreiptis į vietos vyskupą, prašydamas leisti Jums tuoktis su nekataliku. Taip pat iš Jūsų bus paprašyta pasirašyti pasižadėjimą, jog laikysitės savo tikėjimo ir stengsitės santuokoje gimusius vaikus krikštyti katalikų Bažnyčioje. Apie tokį pasižadėjimą informuojamas ir sutuoktinis nekatalikas. Sprendžiant iš to, su kokiu geranoriškumu Jūsų sužadėtinis rengiasi santuokai, manyčiau, jog jokių problemų dėl to neturėtų kilti. Danijos katalikų kunigas irgi yra teisus: Jūs galite lankyti pasirengimo kursus Danijoje, tik, atvykdami į Lietuvą santuokai, atsivežkite taip pat ir pažymą apie tų kursų išklausymą. Ta pačia proga norėčiau palinkėti Jums gražaus ir laimingo gyvenimo drauge.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą