ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar Lietuvoje yra krikščioniškų organizacijų, kurios dirba su homoseksualiais asmenimis? Jei taip, tai gal galėtumėte nurodyti jų koordinates.

• Atsakymas:
  • Katalikų Bažnyčia, kaip yra ne kartą pažymėjęs ir Šventasis Tėvas, neskirsto žmonių pagal jų seksualinę orientaciją, bet visus ragina siekti šventumo. Bet koks žmogaus išskyrimas jau reikštų savotišką išskyrimą iš bendruomenės. Drauge Bažnyčia kategoriškai nurodo, kad homoseksualių asmenų pastoracija negali būti susiejama su homoseksualių ryšių tarp asmenų pateisinimui ar net propagavimui. Bažnyčia privalo saugoti tikėjimo paveldą ir jį liudyti, pagelbėdama žmonėms rasti savo kelią į dvasinį tobulumą. Pavienių kraštų vyskupų konferencijos turi teisę kurti homoseksualių asmenų sielovados programas, tačiau yra raginamos tai daryti labai atsargiai, jokiu būdu neprileidžiant homoseksualizmo išskirtinumo. Ko gero, atsižvelgiant į Lietuvos situaciją, atskirų organizacijų homoseksualiems asmenims steigimas Bažnyčios vardu reikštų ir nusižengimą bendram principui.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą