ATSAKYMAI

Klausimas:
  • As ir mano busimas vyras ruosiames susituokt. Del kai kuriu priezasciu, siuo metu mes negalime registruot santuokos civilines metrikacijos skyruje ar kitoje valstybineje istagoje, nors ir labai to noretume. Ar yra legalu susituokt tik baznycioje o santuoka uzregistruot kur tai po poros metu?

• Atsakymas:
  • Pagal dabar egzistuojančią santuokos registravimo tvarką jaunavedžiai gali tuoktis tik bažnyčioje. Tuo atveju jiems išduodamas santuokos pažymėjimas, kurį jaunavedžiai privalo užregistruoti civilinės metrikacijos įstaigoje, kad santuoka turėtų ir civilines pasekmes. Tai padarius dešimties dienų laikotarpiu, santuoka laikoma sudaryta nuo faktinio santuokos sudarymo bažnyčioje dienos. Jei šis pažymėjimas civilinės metrikacijos įstaigai bus pateiktas vėliau, santuoka civilinius padarinius sukelia tik nuo jos įregistravimo metrikacijoje dienos. Faktiškai Jūs turite galimybę ir vėliau registruoti sudarytą bažnyčioje santuoką civilinės metrikacijos įstaigoje, tačiau reikėtų prisiminti, kad iki tokio įregistravimo valstybės požiūriu Jūsų santuoka bus neegzistuojanti ir Jums negalės būti taikomos jokios lengvatos ar privilegijos, skiriamos šeimai. Ne visiškai aišku, kas Jums trukdo registruoti santuoką civilinės registracijos įstaigoje. Kyla įtarimas, jog Jūs arba Jūsų būsima antroji pusė dar tebesate susituokę civiliškai ir tikitės išsiskirti tik ateityje, o Bažnyčios požiūriu norėtųsi gyventi be kliūčių. Šiuo atveju teks Jus nuvilti. Kol visi dokumentai civiliniu požiūriu nebus tvarkingi, nė vienas kunigas negali Jūsų sutuokti.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą