ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Laba diena. Ar privaloma bažnytinės santuokos laukti 3 mėn. Kokie galimi išimčių atvejai. Ačiū.

• Atsakymas:
  • Lietuvos Vyskupų Konferencija yra nustačiusi, kad visoje Lietuvoje jaunavedžiai dėl santuokos privalo kreiptis prieš tris mėnesius iki numatytos santuokos datos. Tai padaryta tikrai ne tam, kad apsunkintų būsimųjų jaunavedžių gyvenimą, o siekiant padėti jiems tinkamai susipažinti su Bažnyčios mokymu apie santuoką, apmąstyti sąvo įsipareigojimus, pateikti visus reikalingus dokumentus. Santuoka sudaroma visam gyvenimui, tai yra labai svarbus žingsnis ir viską sutvarkyti žaibiškai, per kelias dienas, būtų neįmanoma, o drauge ir nenaudinga dvasiniu požiūriu. Juk ir civilinės metrikacijos įstaigos nustato tam tikrą laiką apsisprendimui. Tiesą sakant, dažniausiai apie "išimtis" prabylama tuomet, kai kelionė susitarti su kunigu dėl santuokos buvo atidėliojama, sakant sau: "Nueisiu vėliau", o galiausiai susizgrimbama, jog laiko beveik nebeliko, ir tuomet kunigas atakuojamas, apeliuojant į sąžinę, įrodinėjant, jog, sakykime, pasirengimo kursai nieko naujo nebeduos, kad jau viskas surengta, piktinamasi, kai paprašoma pristatyti krikšto pažymą, pagrasinama, kad tokiu atveju jaunavedžiai apskritai bažnyčioje nesituoks... Vis tiktai panašu, kad tokiu atveju paprastai galima kalbėti tik apie netinkamą pasirengimą bažnytinei santuokai. Jokių konkrečių išimčių atvejų nustatyta nėra, tačiau, norint jas padaryti, turėtų būti kas nors rimtesnio, nei labai didelis užimtumas darbuose, moksle ar kelionės į užsienį.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą