ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Garbė Jėzui Kristu! Esame jauna šeima, gyvename Kauno Šv.Antano Paduviečio parapijoje, tačiau jos bažnyčioje lankomės gana retai. Dažniausia einame į Jėzuitų bažnyčią, ją lankėme ir 4 metus draugaudami, joje ir susituokėme. Ši bažnyčia mums labai artima, ją remiame aukomis, laikome ją kaip savo parapijinę bažnyčią, nors ji ir nėra parapijinė. Esame giliai tikintys katalikai, todėl kyla klausimas, ar nenusidedame nesistengdami išlaikyti savo parapijos bažnyčią?

• Atsakymas:
  • Bažnyčios įsakymas kalba apie "savo bažnyčią", todėl Jūs tikrai neprasižengiate, didesnį dėmesį skirdami tai bažnyčiai, kurioje lankotės. Ir prie neparapijinių bažnyčių, kaip, pavyzdžiui, jėzuitų, kuriasi aktyvios ir veiklios bendruomenės, tačiau griežtąja prasme tai vis tiek nėra parapija. Juk, kuomet tuokėtės, reikėjo prašyti leidimo iš savo parapijos tuoktis kitoje bažnyčioje?.. Džiugu matyti tokį Jūsų krikščionišką nusiteikimą ir rūpestį bažnyčios išlaikymu. Manyčiau, būtų visai naudinga, jei tai retais atvejais, kuomet užsukate į savo parapijos bažnyčią, pagal galimybes paremtumėte ir ją.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą