ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Kokių dokumentų reikia norint priimti Santuokos sakramanetą? Ir ar turi būti prieš tai priimtas Sutvirtinimo sakramentas?Jei taip, tai kokių dokumentų reikia norint priimti Sutvirtinimo sakramentą ir kaip jam pasiruošti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

• Atsakymas:
  • Tuokiantis reikia pristatyti krikšto pažymėjimą. Jį išduodamas, klebonas privalo įsitikinti, ar jo prašantis žmogus tikrai nebuvo susituokęs ir ar nėra kitų kliūčių santuokai, todėl krikšto pažymėjimas išduodamas tik asmeniškai. Jo negali paimti kitas žmogus. Jei tuokiatės savo krikšto bažnyčioje, tuo pasirūpins parapijos klebonas, tik, be abejo, reikia žinoti savo krikšto datą. Taip pat reikalinga praeiti sužadėtinių parengimo kursus ir pristatyti pažymą apie jų išklausymą. Jei tuokiatės ne savo parapijoje, iš savo parapijos reikia pristatyti klebono sutikimą tuoktis kitoje parapijoje. Dėl santuokos normaliai kreipiamasi bent prieš tris mėnesius, kad be skubos būtų galima susitvarkyti dokumentus. Klebonas užpildo priešsantuokinę anketą, kurioje pažymi, kaip jaunavedžiai yra pasirengę santuokai. Sutvirtinimo sakramentas tuokiantis nėra privalomas, tačiau bažnytinė teisė nurodo, kad, jei be didelių sunkumų būtų įmanoma tai padaryti, jaunavedžiai turėtų priimti sutvirtinimą. Šiuo metu pasirengimas Sutvirtinimo sakramentui vykdomas parapijose, į kurias periodiškai atvyksta vyskupas teikti šį sakramentą. Dėl jo priėmimo galimybės kreipiamasi į savo parapijos kleboną.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą