ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ar tikybos mokytojas, (pastoracinės teologijos magistras) su klebono leidimu gali ruošti grupę vaikų pirmajai Komunijai ne pamokų metu mokyklos patalpose (tikybos kabinete), o ne prie bažnyčios ? O sekmadieniais jie dalyvautų Šv.Mišiose. Žinoma, bendras principas yra toks, kad sakramentams vaikai turi ruoštis parapijoje, tačiau, ar negalėtų būti taikoma išimtis, jeigu vaikai mokosi antroje pamainoje ir grįžta namo apie 17 - 18 val.? O po pamokų vienam mokytojui vesti vaikus į bažnyčią būtų ngalima dėl per didelio mokinių skaičiaus.

• Atsakymas:
  • Be jokios abejonės tai įmanoma, tik, žinoma, reikia susitarti su klebonu bei, ko gero, su mokyklos direktoriumi. Rengimas prie parapijos nereiškia fizinio prisiglaudimo prie bažnyčios, nes parapija visų pirma yra toje teritorijoje gyvenantys tikintieji. Esmė šiuo atveju yra reguliarus vaikų dalyvavimas sekamdienio Šv. Mišiose. Sėkmės Jums!

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą