ATSAKYMAI

Klausimas:
  • ar mantru kalbejimas - nuodeme?

• Atsakymas:
  • Jeigu esate katalikė, tuomet reikėtų elgtis, kad tai būtų suderinama su krikščioniška sąžine. Katalikai mantrų nekalba. Tikriausiai, Jūsų klausimas yra susijęs su t. Stanislovo paskutiniu metu kartojamais teiginiais, kuomet jis mantromis vadina maldingus aktus (vad. "piae invocationes"), kurie pagal Katalikų Bažnyčios mokymą nėra laikomi atbaigtu veiksmu, tačiau tiktai papildo darbą, kurį atlieka tikintysis. Jie neturi būti kartojami be pertraukos, taip, kaip daro Rytų religijų atstovai, kuomet siekiama tik ištuštinti savo mintis. Maldingais aktais krikščionis kreipia savo mintis į vieną ar kitą tikėjimo tiesą. Nemaža tokių kreipinių pavyzdžių yra pateikiama oficialiame katalikų Bažnyčios atlaidų sąraše ("Enchiridion indulgentiarum"), tačiau juos vadinti mantromis vis tiktai būtų neteisinga.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą