ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Ką daryti, kai beveik niekada negalima rasti parapijos klebono, kai pastoviai pasako, kad išvykęs, paliktas tik mobilusis telefonas. Gal dabar pereita prie to, kad visi kunigai gyvena Kaune?

• Atsakymas:
  • Kanonų teisės kodeksas aiškiai pabrėžia kunigo pareigą reziduoti parapijoje. Žinoma, kartais kunigui reikia ir išvykti iš parapijos, tačiau jis negali apleisti tos bendruomenės, kuriai yra skirtas. Kita vertus, gali būti, jog kunigas, nors ir tuo metu nebūdamas klebonijoje, yra savo parapijos ribose, nes jo pareigos – tai ne vien Šv. Mišių aukojimas, bet jis yra pašauktas ir skirtas būti parapijos bendruomenei tėvu ir ganytoju. Tai susiję ir su ligonių lankymu, ir su pagalba vargstantiems, ir lankymusi mokyklose. Iškilus didesnėms problemoms su kunigų nerezidavimu parapijose, stengiamės atitinkamai reaguoti ir imtis priemonių. Gera, jei tokiu atveju nenusišalina ir parapijų tikintieji.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą