ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Norėtusi sužinoti, kas daroma, kad vaikai būtų apsaugoti nuo pedofilų kunigų. Amerikoje jau kuriamos griežtos taisyklės ir jas turbūt patvirtins Vatikanas.

• Atsakymas:
  • Kunigų pedofilų problema išties yra aktuali. Amerikos Katalikų Bažnyčioje kilęs skandalas dar labiau iškėlė šią, anot, Šventojo Tėvo, Bažnyčios žaizdą. Lietuvos vyskupai kol kas nėra priėmę konkretaus sprendimo, kaip reiktų elgtis, iškilus panašiems atvejams, tačiau aiškiai yra apsisprendę jų netoleruoti. Lietuvos Bažnyčioje irgi laukiame konkretesnių direktyvų iš Šventojo Sosto. Iš tiesų, Amerikos vyskupai rengė gana griežtą instrukciją, tačiau, jei sekate pateikiamą informaciją, Vatikanas to projekto nepatvirtino, pažymėdamas, jog instrukcijoje pateikiamos priemonės sudaro galimybę piktavališkiems šmeižtams ir daug kur prasilenkia su Bažnyčios skelbiama galimybe suklydusiam žmogui atsiversti ir taisytis iš nuodėmių. Šiuo metu yra sudaryta bendra Šventojo Sosto ir Amerikos vyskupų komisija, kurios uždavinys – minėtą projektą patobulinti, jį pritaikant prie katalikų Bažnyčios įstatymų.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą