ATSAKYMAI

Klausimas:
  • Gruodzio 17 dienos vakare apie 21 valanda suskambo duru skambutis, atidariusi duris pamaciau dvi jaunas merginas, kurios prisistate kaip Gerojo Ganytojo parapijos atstoves ir greitakalbe issake savo vizito tiksla - " - kaledaiciai, kaledaiciai nesiojam kaledaicius, kam reiketu...". Tiesa pasakius pasijutau kaip Gariunuose, o dviem "damom" beliko padekoti uz "rupesti" ir atsisakyti pasinaudoti ju paslauga. Kyla klausimas - argi jau nieko svento neliko ir Baznycioje? Ar sios "paslaugeles su pristatymu i namus" nuo siol bus naujasis baznycios veidas? As suprantu, kad yra pagyvene zmones neturintys artimuju, kuriem be jokios abejones reikia padeti ir galbut paciu neigaliu zmoniu pageidavimu kaledaicius pristatyti namus, bet vaikscioti po butus ir siulyti kaip kokiems agentams prekes atleiskit, bet mano supratimu tai jau neatlaiko jokios kritikos. Todel noreciau paklausti ar baznycia toleruoja tokias "paslaugumo" apraiskas?

• Atsakymas:
  • Lietuvoje šiuo metu daugumoje parapijų yra tradicija, kad tikintieji Advento metu apsilanko bažnyčioje ir patys pasiima kalėdaičius. Tačiau sunku įžvelgti ką nors blogo, jei parapijoje būtų kitokia tvarka, kai klebono pasiųsti žmonės kalėdaičius išnešiotų po namus. Panašiai kalėdaičius net per sovietmetį daugelyje Lietuvos parapijų išnešiodavo klebono pasiųsti vargoninkai ar kt. bažnyčios tarnai. Didmiesčiuose yra keblumas, kad pasiųsti žmonės nevisada žino, kas priklauso parapijos bendruomenei, o kas jai nepriklauso ir dėl to gali kilti šiokių tokių nesusipratimų. Tačiau kiek buvo galima suprasti iš jūsų skundo, GG parapijos atstovai tik pasiūlė kalėdaičius ir jums atsisakius paslaugos daugiau jūsų nevargino.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą